problémy s erekciou

veľký penis

výron semena

libido

Impotencia

Prírodné afrodiziaká pre mužov, ženy

Azda niet spálne, kde to občas nezaškrípe. Ťažký deň v práci, starosti v rodine, ale aj monotónnosť v posteli spôsobujú príležitostnú nechuť na milovanie, alebo dokonca dočasnú impotenciu. V týchto prípadoch však nemusíte hneď siahať po modrej pilulke, príroda sama je zázračná lekáreň, ponúka veľa receptov, aby bol každý večer v znamení lásky...

Impotencia - Afrodiziakum

Afrodiziakum čoby jedlo si rozoberieme inde, tu sa pozrieme na dary prírody v hotovom stave. Na rozdiel od cielene smerovaných farmaceutických preparátov, afrodiziakum prírodné, je vhodné aj pre ženy. A je bez predpisu!

Afrodiziaká z prírody

Vinič a hrozno
Vo víne je nielen pravda, ale aj túžba. Aj keď pozor, priveľa vína ju môže, naopak, uhasiť. Víno sa používalo ako opojný nápoj pri chrámových slávnostiach napríklad v starom Egypte a v Babylone. Do vína sa často dávali prísady povzbudzujúce jeho afrodiziakálne vlastnosti, najčastejšie byliny. Takéto nápoje sa podávali napríklad pri orgiách spojených s kultom boha Dionýza.

Damiána - Turnera konáristá (Turnera diffusa)
V Mexiku sa pil horúci vývar z tejto rastliny. Na trhu sa predávajú i kapsuly s výťažkom z tejto rastliny pomenovanej po misionárovi. Afrodiziakálne účinky sú výraznejšie v kombinácii s inými látkami.

Žen-Šen (Všehoj ázijský)
Podľa predstáv tradičnej čínskej medicíny udržuje v rovnováhe energiu jing a jang, čím predchádza vzniku mnohých ochorení. Ženšen preto pomáha udržiavať radostný sexuálny život. Používal sa vo forme žuvania čerstvého koreňa, pripravoval sa vývar z koreňa a pridával sa do alkoholických nápojov. Často sa kombinuje s inými látkami a očakávané vlastnosti sa prejavia až po dlhodobom užívaní. Koreň obsahuje účinné látky, ktoré zvyšujú duševnú a telesnú výkonnosť a povzbudzujú sexuálnu aktivitu.

Eleuterococcus (Všehojovec)
Rastlina botanicky podobná žen-šenu. Rastie hlavne v tajge. Účinky má podobné ako koreň žen-šenu, ale podľa niektorých štúdií oveľa výraznejšie. Používajú sa najčastejšie bylinné lisované tablety alebo tobolky, po užití ktorých udávajú mnohí ľudia výrazné zlepšenie sexuality.

Granátové jablká
Používali sa ako afrodiziaká a pripravovalo sa z nich i víno. Známe sú aj v tradičnej tibetskej medicíne, kde slúžili na obnovenie pohlavnej túžby.

Yohimbé
Opojné nápoje sa pripravovali z kôry stromu a nazývali sa odvarom z potentného dreva. Alkaloid johimbín stimuluje i močenie. Sexuálne účinky sa prejavia počas 2 - 4 hodín po požití. Dobré účinky na erekciu sa potvrdili aj pri pokusoch na laboratórnych myšiach. Johimbín znižuje krvný tlak, rozširuje cievy a zvyšuje prívod krvi do oblasti panvy.

Piepor opojný (Kava-Kava)
Výťažok z koreňa Piper methysticum (ker), ktorý rastie v Indonézií a v Novej Guinei. Pripravuje sa nápoj, ktorý u žien zvyšuje citlivosť klitorisu.

Koreninové afrodiziaká

Zázvor pravý (Ďumbier lekársky)
Podľa tradičnej ajúrvédskej medicíny zázvor dodáva telu teplo (oheň), a tým dráždi pohlavné orgány. Má i všeobecne tonizujúce a stimulačné účinky.

Čierne korenie (Piper nigrum)
Obsahuje piperin dráždiaci sliznice. Je najznámejšou koreninou a je považovaný za dobré afrodiziakum.

Čili paprička (Feferónka)
Používali ju hlavne v tradičnej indiánskej medicíne. Rituálny význam mal šnupací prášok. Čili obsahuje kapsaicín dráždiaci urogenitálny systém.

Erotické pomôcky diskrétne

Šafran siaty (Crocus sativus)
Podľa islamskej medicíny posilňuje pohlavný pud u mladých chlapcov. V starom Grécku sa používal na vyvolanie intenzívneho orgazmu u žien.

Bazalka pravá (Ocimum basilicum)
Obsahuje éterické oleje, vitamíny a triesloviny. Stimuluje a spestruje sexuálny život.

Aníz vonný (Pimpinella anisum)
Používajú sa semená, ktoré podnecujú sexuálnu aktivitu.

Muškátovník vonný (Myristica fragrans)
Muškátový orech obsahuje éterický olej, ktorý má opojné účinky podporujúce sexuálne vzrušenie.

Zakázaný pomocníci

Durman obyčajný (Datura stramonium)
Obsahuje alkaloidy (atropín, skopolamín a ďalšie). Používanie kvetu durmanu zlepšuje funkciu penisu. Často sa kombinoval s inými prostriedkami a mohol sa fajčiť, jesť alebo piť. Pri náboženských obradoch sa používala zmes semena durmanu a kvetov konope. Durman sa používal aj pri zvádzaní chladných žien.

Konope (Cannabis)
Používalo sa najčastejšie spôsobom, pri ktorom sa fajčili suché samičie kvety Podľa ajúrvédy je Konope / Marihuana afrodiziakum určené pre manželské páry, nie pre sexuálnych dobrodruhov. Užívateľovi sa jeho stala partnerka stávala žiaducou. Používalo sa však i pri tantrických praktikách v Indii na dosiahnutie sexuálnej extázy (nirvány), až k splynutiu s vesmírom. Podlá niektorých názorov môže nadmerné užívanie konope spôsobovať neskôr impotenciu, odhliadnuc od toho, že v našich zemepisných šírkach si navyše konope so zákonom nerozumie.

Mak siaty (Papaver somniferum)
Používala sa šťava z makovíc - ópium. Ako afrodiziakum sa používalo hlavne v Indii a v Čine, pričom sa fajčilo alebo sa používalo ako potravina. Inšpirovalo erotickú fantáziu a posilňovalo pocity nehy. Nežiaducim vedľajším účinkom bola zápcha, preto sa ópium kombinovalo s inými prostriedkami, napríklad vo forme ópiovej tinktúry.

Kokaínovník pravý (Erythroxylum coca)
Listy koky sa používali pri náboženských obradoch, najčastejšie sa žuvali. Mali silné povzbudivé účinky a boli súčasne afrodiziakom. Kokaín popularizoval aj Sigmud Freud, zdôraznil jeho vplyv na zvýšenie sexuálneho vzrušenia. Liečivé účinky využívali hlavne pri predčasnej ejakulácii.

Blen čierny (Hyoscyamus niger)
Pridával sa do medoviny a do piva. Najväčšie afrodiziakálne účinky má pri fajčení semien alebo sušených listov.

Muchotrávka červená (Amanita muscaria)
Ako afrodiziakum sa najčastejšie fajčili jej za tepla sušené hlavy. Šamani sa dostávali pomocou tejto huby do tranzu. Sušená huba zvyšuje sexuálnu dráždivosť a má i vlastnosti ovplyvňujúce psychiku. S touto hubou však radšej neriskujte a skúste iný recept.

Mandragora lekárska (Mandragora officinarum)
Najčastejšie sa podávala do vina. Koreň vzbudzoval pohlavnú túžbu u chladných ľudí. Môže vyvolal i hlboký spánok.

Ďalšie články k téme:

>> Späť na úvodnú stránku

Porucha erekcie je úspešne liečiteľný zdravotný problém, priatelia!

Naše ďalšie projekty: Neplodnost.sk Freejob.sk Ebooks.sk

Copyright © 2000 - 2023, Impotencia.sk

Impotencia - Facebook   Impotencia - Facebook   Impotencia - Facebook   Impotencia - Facebook   Impotencia - Facebook   Impotencia - Facebook

predĺženie penisu

silna ejakulacia