výron semena

Impotencia

Vplyv správneho stravovania, výživy na tvrdú erekciu, alebo menu pre zaľúbených.

Posilniť túžbu medzi partnermi, dodať im energiu a vitalitu dokáže aj správna strava, výživa. Aj nutričná hodnota takejto stravy má svoj merateľný význam. Prináša pohodu, dodáva duševnú a intelektuálnu energiu, takže jej blahodarné pôsobenie na organizmus je ešte širšie. Správnu životosprávu netreba rozhodne podceňovať, ak ide o sexuálne zdravie, mužskú potenciu, či zdravie všeobecne.

Impotencia - Potencia - Erekcia

Ovocie

Je ľahko stráviteľné, veľmi energetické a chutné. Má a telu dodáva veľké množstvo vitamínov a stopových prvkov. Ideálne sú všetky druhy ovocia. Preferujte ale hlavne tmavé, ktoré obsahujú veľké množstvo flavonoidov. Banány a melóny, ako aj marhule, broskyne a granátové jablko podporujú účinne predovšetkým tvorbu spermií.

Zelenina

Hľuza fenikla povzbudzuje mužskú potenciu a petržlen posilňuje a prebúdza lenivého milenca. Najobľúbenejšie ľudové afrodiziakum v našej oblasti je jednoznačne zeler. Jednoznačne predlžuje trvanie milostných zážitkov, konzumovaný v surovom stave ešte aj posilňuje obranyschopnosť organizmu. Víno ním obohacujú aj sedliaci vo Francúzsku, takže aj tam je považovaní za účinné afrodiziakum. Nehovoriac, že zeler dobre účinkuje aj proti artrotickým bolestiam.

Recept - Francúzske víno zo zeleru

Veľký koreň zeleru postrúhajte, posypte cukrom, zalejte vínom (najčastejšie bordeaux) a nechajte 48 hodín macerovať. Všetko potom zmixujte v mixéri a prefiltrujte. Denne by ste mali vypiť dva poháre tohto vína, ktoré chuťou pripomína ananás.

Omladzujúco a najmä povzbudzujúco pôsobia aj listy reďkovky. Mladé listy reďkovky treba pridať do šalátov a polievok. Tieto druhy zeleniny je najlepšie konzumovať pravidelne. Rovnako užitočná je aj žerucha. Obsahuje množstvo rôznych vitamínov, stopových prvkov a minerálnych solí, je kvalitným zdrojom ľahko absorbovateľného jódu. Dá sa bez problémov dopestovať v byte na vate. Ideálny nápoj na regeneráciu je mierne zriedená šťava zo žeruchy.

Koreniny

Najobľúbenejšie koreniny zaradené medzi afrodiziaká sú zázvor, ligurček, koriander, muškátový oriešok, čili, šafran, škorica a vanilka.

Zázvor alebo po našom Ďumbier lekársky bol veľmi rozšírený už v staroveku a stredoveku. Pochádza z Číny. Ako mimoriadne silné afrodiziakum ho Arabi pridávajú do veterinárnych liekov podávaných domácim zvieratám, aby boli plodnejšie. Zázvor stimuluje krvný obeh a zostruje zmysly. Je veľmi užitočný pre celý proces trávenia. Okrem iného má hlavne tieto overené liečivé vlastnosti: je vhodný pri strate chuti do jedla, poruchách trávenia, nadúvaní, hnačkách, infekčných chorobách, zlepšuje zrak, tlmí bolesť a pomáha pri impotencii.

Ligurček je v ľudovej tradícii najobľúbenejšie afrodiziakum. Ligurček posilňuje organizmus, nervovú sústavu, pohybovú sústavu a podporuje srdcovú činnosť. Pomáha obehovej sústave pri prúdení krvi a pôsobí ako afrodiziakum. Najsilnejšie pôsobí koreň tejto peknej rastliny. Nasekané listy ligurčeka dodajú šalátu zelerovú chuť.

Škorica vám zabezpečí väčšie vzrušenie. Užívali ju už na tento účel čínski cisári. Aj Biblia referuje o tejto jej vlastnosti. Najkvalitnejšia škorica pochádza z Cejlónu. Francúzi pokladajú za dobré afrodiziakum víno získané macerovaním 60 g škorice a 30 g vanilky v 1 litri silného dobrého vína. Škorica tiež posilňuje srdce, uľahčuje dýchanie, odstraňuje únavu, povzbudzuje chuť do jedla, rozveseľuje a účinne pôsobí proti chrípke.

Vanilka pochádza zo strednej Ameriky, konkrétne juhovýchodného Mexika. Aztékovia ju roky používali ako liek, aj koreninu. Stredovekí "felčiari" predpisovali vanilku ako účinné afrodiziakum. Vedelo sa, že tiež posilňuje srdce, odstraňuje únavu, zaháňa strach a dodáva silu a zdravie. Zvlášť posilňuje pohlavný pud a zmierňuje následky nadmernej konzumácie alkoholu. Jeden z hlavných producentov vanilky je dnes Madagaskar.

Ďalšie afrodiziaka

Ženšen, hľuzovky a ustrice patria medzi ďalšie afrodiziaka. Dobrý stimulujúci účinok má aj šťava zo zeleru, žihľavy a šťava z čerstvého póru. Spomínané dary prírody obsahujú aktívne látky, okrem iných aj fosfor, ktorý pôsobí stimulujúco. Aj v prípravkoch získaných zo včelích produktov, ako je napríklad propolis, materská kašička, kvetový peľ, včelí peľ a propolisový med nájdeme množstvá podobných zlúčenín. Egyptskí faraóni jedávali dezert, ktorý bol zmesou čerstvého medu a sušených listov akácie, ak sa chceli osvedčiť ako milenci. Ako zaujímavosť možno ešte uviesť, že bohovia z gréckej mytológie čerpali zmyselnú silu z ambrózie - pokrmu pripravovaného z prosa a medu.

Aromatické oleje

Aj vhodne zvolené aromatické oleje môžu veľmi pomôcť okrem správnej výživy. Éterické oleje zo santalového dreva, zázvoru, jazmínu, šalvie a mandarínky pôsobia stimulujúco a uvoľňujúco.

Ďalšie články k téme:

>> Späť na úvodnú stránku

Porucha erekcie je úspešne liečiteľný zdravotný problém, priatelia!

Naše ďalšie projekty: Neplodnost.sk Freejob.sk Ebooks.sk

Copyright © 2000 - 2023, Impotencia.sk

Impotencia - Facebook   Impotencia - Facebook   Impotencia - Facebook   Impotencia - Facebook   Impotencia - Facebook   Impotencia - Facebook

problémy s erekciou