problémy s erekciou

veľký penis

výron semena

Impotencia

Impotencia u mladom veku a jej liečba

Impotencie v mladom veku (u mladých mužov) má rôzne príčiny vzniku. Ich správne rozpoznanie, identifikácia, je už polovičkou úspechu pri ich liečbe. Kde sa skutočne berie a čo spôsobuje problém s erekciou u mladých mužov? Ako ho poriešiť? Máme pre Vás dobré správy, preto čítajte ďalej, priatelia!

Impotencia u mladých mužov - Impotencie v mladom veku

Čo je impotencia?

Erekcia prebieha vďaka súčinnosti mozgu, nervov, hormónov, svalov a obehového systému. Tieto zložky spolupracujú, aby naplnili penis pri erekcií krvou. Muž, je jedno či mladý alebo starší, s erektilnou dysfunkciou (ľudovo a tradične nazývanou impotenciou) má problémy so získaním alebo udržaním erekcie a to nielen počas pohlavného styku. Niektorí muži s impotenciou sú úplne neschopní dosiahnuť erekciu. Iní majú problémy s udržaním erekcie viac ako na krátky čas. Existuje mnoho možných príčin impotencie, a mnohé z nich sú úspešne liečiteľné. Čím je muž mladší, tým je väčšia šanca, že ide u neho o prechodný problém, ktorý ustúpi skoro tak rýchlo, ako vznikol. Hlavu hore!

Výskyt impotencie v mladom veku

Ako často sa vyskytuje a u koho tento typický mužský problém? Impotencia sa objavuje prevažne u starších mužov, ale postihuje aj mladších mužov a to v čoraz väčšom počte. Univerzita vo Wisconsine uvádza približnú koreláciu medzi percentom mužov postihnutých miernou a strednou impotenciou a ich desaťročím v živote. Napríklad približne 50 percent mužov vo svojich 50-tych rokoch má miernu impotenciu a 60 percent mužov vo veku 60 rokov má už stredne ťažkú impotenciu. Občas sa môžete, či už ste mladý alebo starší muž, cítiť v rozpakoch, keď sa hovorí o takejto téme, no včasná konzultácia s lekárom stojí za to, pretože pomáha čeliť tomuto problému a vedie k skorej a správnej diagnóze a liečbe.

Symptómy impotencie u mladých mužov

Hlavným príznakom impotencie, ako sme už spomínali vyššie, je neschopnosť dosiahnuť alebo udržať erekciu. Impotencia teda môže mať veľmi negatívny vplyv na sexuálny život. Stane sa tak vtedy, keď muž už ani nedokáže udržať erekciu dostatočne dlho, aby pokračoval v sexuálnom styku (koitus). Psychické symptómy sa môžu objaviť, ak človek cíti, že nenaplní túžby svojho partnera. Medzi tieto príznaky patrí nízke sebavedomie a depresia. Tieto faktory môžu spôsobiť, že sa impotencia naštartuje alebo jej forma zhorší. Toto je ale našťastie dočasné vo väčšine prípadov u mladých ľudí. V niektorých prípadoch môže spôsobiť impotenciu u mladých mužov aj závažnejšia choroba, ako napríklad diabetes, vysoký krvný tlak, onkologická diagnóza. Pozor na to, že príznaky ochorenia môžu byť prítomné spolu s impotenciou.

Príčiny erektilnej dysfunkcie

Impotencia môže byť dôsledkom fyzickej príčiny alebo psychologickej príčiny. Niekedy môže aj kombinácia fyzických a psychologických príčin spôsobiť impotenciu, poruchu erekcie. Je dobre vedieť, že impotencia v mladom veku ma skoro výlučne príčinu psychologickej povahy a je veľmi úspešne liečiteľná.

Najčastejšie príčiny poruchy stoporenia penisu

Hoci impotencia môže ovplyvniť aj mladších mužov, je viac rozšírená u dospelých mužov stredného a najmä staršieho veku. Výskumníci sa domnievajú, že vek hrá dôležitú úlohu pri tejto diagnóze. Čo je dobrá správa pre tínedžerov, mladšie ročníky narodenia. Jednou z najčastejších príčin impotencie súvisiacich s vekom je ateroskleróza. Tej sa skôr či neskôr nevyhne nikto, ide len o jej mieru a zdravotné riziko z nej plynúce. Tento stav je spôsobený nahromadením tuku (zvlášť cholesterolu) v tepnách. Priesvit cievy sa tým zužuje, čo obmedzuje prietok krvi. A nedostatok prietoku krvi do penisu môže spôsobiť impotenciu. To je dôvod, prečo je znakom impotencie číslo jedna u mužov práve ateroskleróza. U mužov v mladom veku túto diagnózu možno skoro vždy vylúčiť.

Bez ohľadu na vek, ak je muž obézny a vedie primárne sedavý spôsob života, má zlé stravovacie návyky (nadmerná konzumácia alkoholu, tuhé fajčenie či užíva drogy), je vystavený väčšiemu riziku vzniku ochorení, ktoré môžu viesť k impotencii. Patria medzi ne hlavne ochorenia srdca, hypertenzia (vysoký krvný tlak) a diabetes typu 2 (cukrovka). Niektoré formy vrodených ochorení srdca môžu zostať skryté a spôsobujú problémy len v dospelosti. Muži každého veku, ktorí zaznamenajú výraznú zmenu sexuálnej funkcie, by mali čo najskôr kontaktovať svojich lekárov (sexuológa, andrológa, urológa), aby vylúčili možnosť vážnejších chorôb. Niektoré lieky predpísané pre iné zdravotné ťažkosti môžu mať vedľajšie účinky, ktoré môžu ovplyvniť mužskú sexuálnu funkčnosť. Ak užívate akýkoľvek liek na závažnejšie ochorenie, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom o jeho interakcii s liekmi na erektilnú dysfunkciu.

Fyzické príčiny impotencie:

cukrovka
obezita
• problémy so štítnou žľazou
• problémy s obličkami
• poruchy spánku
• poškodenie krvných ciev a nervov
• vysoký krvný tlak
• vysoký cholesterol
nízky testosterón
• panvové, miechové traumy alebo operácie
• alkoholizmus a používanie tabaku
• niektoré lieky na predpis, napr. antidepresíva a diuretíka

Ako sme už písali vyššie, okrem fyzických príčin môžu aj rôzne psychologické problémy spôsobiť krátkodobú či dlhšie trvajúcu impotenciu. Pre mnohých mladých mužov hrá úzkosť vo výkonoch, obava z neuspokojenia partnera, strach z jeho potenciálneho odmietnutia, veľkú úlohu pri vzniku porúch erekcie. Medzi ďalšie faktory negatívne ovplyvňujúce erekciu, patria problémy s peniazmi a prácou, ktoré štartujú stres alebo únavu, ako aj problémy vo vzťahoch, ba dokonca aj otázky týkajúce sa sexuálnej orientácie, môžu spustiť blok, ktorého (dočasným) následkom je žiadne či slabé stoporenie pohlavného orgánu. Nediagnostikovaná depresia a posttraumatická stresová porucha môžu spôsobiť erektilnú dysfunkciu. Niekomu stačí k štartu impotencie aj problematická či neželaná sexuálna skúsenosť. Žiaľ, aj niektoré lieky na predpis - psychofarmaká (napr. antidepresíva a diuretíka) môžu maž neblahý vplyv na potenciu. Iné ju ale zasa môžu liečiť, zabiť de muchy jednou ranou, ako napríklad Trittico AC 150.

Psychické príčiny impotencie:

• stres
• únava
• úzkosť
• strach
• obava
depresia
problémy vo vzťahoch

Impotencia v mladom veku ako dôsledok životného štýlu...

Impotencia v mladom veku popravde býva veľmi často výsledkom nezdravého životného štýlu. Tu je ľahká pomoc, môžete zvážiť, zrealizovať jeho zmenu. A tá rozhodne stojí za to! Je všeobecne známe, že mladí muži, ktorí užívajú, hoci „rekreačné“ tvrdé (no aj mäkké) drogy, vo veľkom holdujú alkoholu, majú väčšiu pravdepodobnosť straty potencie, vzniku impotencie. Užívanie návykových látok môže poškodiť krvné cievy vrátane tých, ktoré prechádzajú penisom.

Fajčenie cigariet je takisto silným rizikovým faktorom pre impotenciu, podľa správy generálneho chirurga USA za rok 2014. Nadváha môže tiež prispieť k erektilnej dysfunkcii. Talianska štúdia z roku 2004 zistila, že jedna tretina z 110 obéznych študijných subjektov – mužov dokázala odstrániť problémy s impotenciou len tým, že stratila pätnásť percent svojej hmotnosti prostredníctvom stravy a cvičenia.

Zmeny, ktoré je potrebné promptne vykonať:

  • Prestať fajčiť
  • Vyhnúť sa nelegálnemu užívaniu drog
  • Vyhýbať sa alkoholu
  • Najmenej trikrát týždenne cvičiť
  • Udržiavať si zdravú hmotnosť

Liečba impotencie nielen v mladom veku

Ako náhle sa lieči základná príčina impotencie, impotencia zvyčajne ustúpi. Ak je to potrebné, Váš lekár s Vami prediskutuje, ktoré lieky sú pre Vás vhodné. Existuje niekoľko osvedčených perorálnych liekov na predpis, ktoré môžu pomôcť liečiť impotenciu. Patria sem z hľadiska účinnej látky sildenafil (Viagra) a tadalafil (Cialis). Ide o najznámejšie a široko dostupné lieky, predpisované lekármi. Sú určené na to, aby pomohli mužom dosiahnuť alebo udržať kvalitnú, tvrdú erekciu. Nehľadajte ich však v online e-obchodoch u nás, či v zahraničí, lebo sa maximálne dostanete k falošnému produktu bez akéhokoľvek účinku a záruky. Dokonca si môžete poškodiť zdravie!

Muži s vážnymi zdravotnými problémami, ako sú srdcovo-cievne choroby, cukrovka, onkologické ochorenia atď. nemôžu zväčša užívať tieto lieky. Jednoducho, muži, ktorí užívajú určité špecifické lieky pre závažnejšie diagnózy, ak to nie je explicitne uvedené inak, by sa im mali vyhnúť. Váš lekár Vám môže vždy navrhnúť iné možnosti liečby, ak nemôžete užívať orálne lieky na impotenciu. Tieto alternatívy zahŕňajú mechanické pomôcky, ako napríklad vákuová pumpa, penisové čerpadlo alebo penisový implantát. Váš lekár vám potom vysvetlí, ako používať tieto zariadenia, alebo či máte podstúpiť operáciu.

Dobrá správa záverom

Ak ste mladý muž, v mladom veku, nemáte diagnostikované žiadne vážne zdravotné problémi, neužívate pravidelne tvrdé či mäkké drogy, neholdujete vo veľkom alkoholu, nepestujete nezdravý životný štýl, ste zväčša v psychickej pohode, máte rannú erekciu, či Vám nerobí problém stoporenie penisu pri masturbácii, potom je isté, že akékoľvek problémy s potenciou majú u Vás len dočasný charakter a nami vyššie opísaný prístup k problému Vás dá rýchlo do poriadku. Veľa zdaru s tvrdou erekciou, priatelia!

Ďalšie články k téme:

>> Späť na úvodnú stránku

Porucha erekcie je úspešne liečiteľný zdravotný problém, priatelia!

Naše ďalšie projekty: Neplodnost.sk Freejob.sk Ebooks.sk

Copyright © 2000 - 2023, Impotencia.sk

Impotencia - Facebook   Impotencia - Facebook   Impotencia - Facebook   Impotencia - Facebook   Impotencia - Facebook   Impotencia - Facebook

libido

predĺženie penisu

silna ejakulacia