výron semena

Primulus

Sexshop, sex shop - www.69shop.sk

Impotencia

O poruchách erekcie nielen pre mužov...

Skoro všetci muži sa stretnú s problémami s potenciou. Netreba z nich robiť drámu, ak ide o sporadické prípady a netreba sa kvôli tomu znepokojovať. Napriek ubezpečeniam sexuológov sa väčšina mužov s nimi zbytočne stresuje.

Impotencia - Potencia - Erekcia

Kedy vznikajú problémy s potenciou?

Problém s erekciou nie je nič neobvyklé. Väčšinou nastane vtedy, keď je muž nervózny, unavený, prepracovaný alebo to veľmi prehnal s alkoholom. Na začiatku nového vzťahu sa taktiež môže stať, že vznikne problém s dosiahnutím erekcie. A to hlavne vtedy, keď mužovi veľmi záleží na tom, aby partnerku nesklamal a ukázal jej svoju výkonnosť. Našťastie to je len prechodný stav - tento typ neschopnosti dosiahnuť erekciu.

Najčastejšie príčiny sexuálnych problémov:
  • chronické choroby, napr. cukrovka, ateroskleróza
  • sedavý spôsob života a málo pohybu
  • nespavosť
  • nesprávne stravovanie
  • únava
  • dlhodobý stres
  • nedostatok kyslíka a vitamínov pri zlom dýchaní
  • zlý metabolizmus

Chápajúca partnerka zohráva významnú úlohu

Samy osebe väčší význam nemajú ojedinelé ťažkosti s erekciou. Ak sa podobná situácia opäť zopakuje a vznikne podvedomý strach, až vtedy sa to môže stať vážnym problémom. Muž začne pociťovať väčšiu úzkosť, a tým viac ho to začne paralyzovať. U citlivého partnera aj najmenší problém s erekciou môže prerásť do veľkej katastrofy. Je pravdepodobné, že sa môžu naplniť jeho najhororovejšie očakávania, lebo všetko je v našej hlave. Je vhodné porozprávať sa s partnerkou o vlastných obavách, aby sa predišlo nezdarom.

Normálne, mentálne a emočne zdravé ženy sú jednoznačne veľmi empatické a vedia povzbudiť mužov nielen na duchu. Muži sa chybne často snažia predstierať, že problém neexistuje, alebo začnú byť podráždenejší ihneď, ako sa táto téma začne, otvorí. Neraz úprimný rozhovor môže urobiť veľké zázraky. Chápajúca partnerka, ktorá je ochotná pomôcť, zohráva v tomto prípade významnú úlohu. Minimálne ľahšie budete prekonávať ťažkosti s jej pomocou, zachováte tak uspokojivý vzťah.

Dlhodobejšie poruchy stoporenia pohlavného údu

Vážne ochorenie môžu občas signalizovať dlhodobá nechuť na sex alebo problémy s erekciou. Koniec sveta nie sú problémy v posteli, ale nemali by sa ani podceňovať, ak sú príliš časté. Prvým príznakom rôznych chorôb, napríklad hypertenzie, aterosklerózy, cukrovky alebo ochorení prostaty môže byť práve erektilná dysfunkcia.

Z dôvodu sexuálnej poruchy, ak trvá dlhšie, pociťujú mnohí muži frustráciu, podliehajú depresii, strácajú sebavedomie a radosť zo života. Vyššie uvedené duševné faktory však problém ešte viac utvrdzujú. Našťastie, erektilná dysfunkcia, nie je doživotný ortieľ. Možno ju účinne vyliečiť vo väčšine prípadov. Príčinou poruchy v sexuálnom živote muža môže byť de facto každá stresujúca situácia, rastúca frustrácia alebo práca nad vlastné sily. V tejto veci majte hneď jasno a ak treba, znížte tempo. Navyše vek od 40 do 50 rokov je vždy náročným obdobím v živote muža, nie nadarmo sa nazýva „kríza stredného veku", nie bez príčiny sa starší muži práve vtedy viac obzerajú za mladšími partnerkami, v nádeji... Muži vtedy často bilancujú, a tak sa môžu objaviť prvé sexuálne problémy. Aktívnym trávením času, športovaním a častým pohybom, zdržaním sa nadmernej konzumácie alkoholu, kávy a fajčenia možno tieto problémy minimalizovať.

Ťažkosti s dosiahnutím erekcie sú, hoci sa to nemusí tak javiť, problémom obidvoch partnerov. Najmä silnejúca porucha má vplyv na kvalitu života vo vzťahu. Liečba spočíva v podávaní správnych liekov mužovi, no aj v psychologickej pomoci. Veľmi dôležité je vzájomná podpora, udržanie emocionálnej väzby s partnerkou.

Ďalšie články k téme:

>> Späť na úvodnú stránku

Porucha erekcie je úspešne liečiteľný zdravotný problém, priatelia!

Naše ďalšie projekty: Neplodnost.sk Freejob.sk Ebooks.sk

Copyright © 2000 - 2021, Impotencia.sk

Impotencia - Facebook   Impotencia - Facebook   Impotencia - Facebook   Impotencia - Facebook   Impotencia - Facebook   Impotencia - Facebook

libido